• Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

• V utorok 28.3. sa konalo vo Zvolene v CVČ Domino regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovala žiačka 7. ročník Naďka Škvarková. Ďakujeme.

• Exkurzia SHMÚ

• V piatok 24.3. sme navštívili v Banskej Bystrici SHMÚ. Prešli sme si toľko stanovíšť, koľko sme vedeli stihnúť. Pri organizácii nášho presunu po stanovištiach nám pomohla pani sprievodkyňa. Dozvedeli sme sa niečo z pozorovaní ovzdušia, počasia, merania, rekordov, zásob vody, ... Dostali sme aj dar – novovytlačenú knihu „POČASIE“. Knihu po niekoľkých týzdňoch dáme do školskej knižnice.

• Pytagoriáda 6. až 8. ročník

• Okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda pre 6. až 8. ročník sa konalo v utorok 21.3. na Základnej škole Jozefa Cígera Hronského v Krupine. Dvaja z troch postupujúcich žiakov ochoreli, a tak sa okresného kola zúčastnil len Sabastián Gazdík.

• Včelársky krúžok

• V pondelok 20.3. mali žiaci možnosť ísť do kočovného voza. Pán Kotruch nám vysvetlil, ako pracuje so včelami, ukázal nám zariadenia, pomôcky a nástroje, ktoré pri svojej činnosti používa. Poskytol nám niekoľko svojich včelárskych klobúkov, aby sme znížili riziko bodnutia. Rozprávanie bolo zaujímavé, bolo nám ľúto, že musíme končiť a vrátiť sa späť do školy. Ďakujeme, pán Kotruch.

• Burza oblečenia

• V piatok 24.3. počas Veľkonočného jarmoku žiaci 8. a 9. ročníka s pani učiteľkami usporiadali výmennú burzu oblečenia. Žiaci druhého stupňa si pozreli aj prezentáciu venovanú tematike Fast fashion, ktorá je v súčasnosti dosť veľkým problémom vyčerpávajúcim životné prostredie.

• Veľkonočné trhy 2023

• V piatok 24.3. bol pre našu školu výzanmným dňom. Prvý krát sme organizovali za výdatnej pomoci všetkých priateľov školy Veľkonočné trhy. Verím, že táto akcia sa nám podarila a dočkáme sa jej pokračovania.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na nej akokoľvek podieľali. Vyzbieralo sa 1320€, ktoré budú použité na zakúpenie interaktívnej tabule a príslušenstva do ŠKD .

ĎAKUJEME

Manažment a finančná gramotnosť v praxi.

• Pytagoriáda 3. až 5. ročník

• V pondelok 20.3. sa v Krupine konalo okresné kolo matematickej súťaže Pygagoriáda pre žiakov 3. až 5. ročníka. Našu školu zastupovalo 7 žiakov, ktorým ďakujeme za krásnu reprezentáciu a zvlášť blahoželáme Jurajovi Alakšovi, ktorý sa umiestnil na 1. mieste vo svojej kategórii P5.

• Snehulienka - ANJ, 3. ročník

• K žiakom 3. ročníka v pondelok 20.3. zavítala na hodinu angličtiny Snehulienka - deti sa naučili a zahrali si krásnu rozprávku v anglickom jazyku.

• Rovesnícke učenie - téma Opeľovače

• V utorok 21.3. našich žiakov piataci naučili, čo sú opeľovače, aký majú význam, ako ich môžeme chrániť. Odprezentovali informácie o najdôležitejších opeľovačoch zo skupiny včiel, múch, ôs a motýľov a pripravili spolužiakom množstvo zaujímavých aktivít. Výsledkom tohto vzdelávania je plagát, na tvorbe ktorého sa postupne zúčastnili všetky triedy. Môžete si ho pozrieť v priestoroch školy.

• Veľkonočné trhy

• Malá ochutnávka z toho, čo Vás čaká v piatok na Veľkonočných trhoch. Veľké ĎAKUJEM všetkým žiakom a ich rodičom a najmä zamestnancom školy.

• Svetový deň Dawnovho syndrómu

• Dnes, 21.3., oslavujeme Svetový deň Dawnovho syndrómu. V tento deň si symbolicky obúvame rozdielne ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia, líšia sa farbou, vzorom. A práve tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť ľudí s Dawnovým syndrómom, ale zároveň ich chápeme a ich inakosť podporujeme.  A  tak, ako aj pár zdanlivo nesúrodých ponožiek dobre plní funkciu a zahreje nohy, tak aj ľudia s Downovým syndrómom k nám – bežným ľuďom patria, obohacujú naše životy, sú neodmysliteľnou súčasťou našich rodín, školských kolektívov, športových družstiev, divadelných a tanečných súborov, súčasťou nášho života.

• DARUJ KNIHU

• Knihu považujeme za dobrý dar, ktorý však často odložíme len na poličku. A práve takéto ležiace knihy môžu urobiť radosť niekomu inému.

Ak máš doma takúto ležiacu knihu, opráš ju, prines ju do školy a možno práve ňou vyčaríš úsmev na tvári niektorému z Tvojich kamarátov.

Knihy môžeš priniesť každý deň a ráno ich môžeš odovzdať pani učiteľke Bučíkovej alebo pani učiteľke  Kečkárovej.

Dňa 31.3.2022 (piatok) budete mať možnosť vybrať si z darovaných kníh.

Tento projekt si pre Vás pripravili žiaci zo Školského parlamentu a pani učiteľky Bučíková a Kečkárová

• Hviezdoslavov Kubín - Okresné kolo

• Vo štvrtok 16.3.2023 sa konalo v CVČ v Krupine Okresné kolo postupovej súťaže v umeleckom prednese poézii a prózy Hviezdoslav Kubín. Našu školu reprezentovali 5 žiaci, pričom dvaja z nich sa umiestnili na 3. miestach. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu a Timkovi a Naďke srdečne blahoželáme ku krásnemu umiestneniu.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 27.3.2023 udeľuje riaditeľka školy, so súhlasom zriaďovateľa, riaditeľské voľno z organizačných dôvodov pre žiakov ZŠ. MŠ bude otvorená do 12.30hod.

• Testovanie 9

• Dňa 22.marca.2023 sa uskutoční celoslovenské testvanie žiakov deviatych ročníkov v predmetoch SJL a MAT.

• Mobilné planetárium

• Vo štvrtok 9.3. sa naši žiaci stali súčasťou podmorského sveta vďaka mobilnému planetáriu, ktoré navštívilo našu školu.

• MDŽ 2023

• V stredu 8.3. sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien, ktorým prejavujeme úctu k ženám a ich právam. Aj naši žiaci vyjadrili vďaku ženám, ktoré sú pre nich najdôležitejšie, vlastnoručne vyrobenými darčekmi.