• Exkurzia na Strednej odbornej škole technickej

• V stredu, 7.12., sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zučastnili exkurzie vo Zvolene, kde navštívili Strednú odbornú školu technickú. Privítali nás pán riaditeľ a učitelia, ktorí žiakom počas dvoch hodín ukázali priestory školy a porozprávali množstvo zaujímavých informácii.

Tu sú postrehy niektorých našich žiakov:

Na exkurzii vo Zvolene sa mi páčilo. Priestory školy boli naozaj veľmi dobre spravené a vybavené. Zaujal ma aj projekt Erasmus+. (Števka, 9. ročník)

Škola vyzerala dobre, mala dosť pomôcok na výučbu a sympatických učiteľov. Učitelia nám ukázali, ako to na škole prebieha, akým spôsobom sa učia a že každý žiak ma v učebni svoj vlastný PC a je len jeho zo všetkých žiakov celej školy. Najviac sa mi páčilo asi, ako sa vytvárajú hociaké veci na 3D tlačiarni, ich návrh a ešte tie vzdelávacie výlety do Španielska. (Sebastián, 8. ročník)

• Mikuláš

• Dnes našu materskú i základnú školu v sprievode čerta a 2 anjelov navštívil Mikuláš, ktorý obdaril všetky deti balíčkami plnými sladkostí. Ďakujeme :-)

• Rozlúčka s pani starostkou

• V pondelok 21.11. sme sa všetci  žiaci i zamestnanci rozlúčili s pani Oľgou Bartkovou, ktorá ukončila svoje pôsobenie ako starostka obce Senohrad. Pani riaditeľka Eva Zelmanová poďakovala vo svojom mene i v mene všetkých zamestnancov za výbornú spoluprácu so školou. Žiaci pod vedením pani Evy Guttenovej vyjadrili svoju vďaku piesňami a skladbami. Pani starostka poďakovala všetkým a na záver jej každý zamestnanec odovzdal ružu.

• Olympiáda z anglického a nemeckého jazyka

•  novembri sa na našej škole konali školské kolá olympiád z cudzích jazykov.

V anglickom jazyku si svoje znalosti preverilo 17 žiakov v dvoch kategóriách a v nemeckom jazyku 10 žiakov tiež v dvoch kategóriách.

V anglickom jazyku nás v okresnom kole budú reprezentovať žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach a v nemeckom jazyku žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach.

Anglický jazyk, A1: 1. miesto: Jakub Šanta

2. miesto: Juraj Alakša

3. miesto: Katinka Karen Sikking

Anglický jazyk, B1:  1. miesto: Matúš Štembera

2. miesto: Timea Urbanová

3. miesto: Štefánia Škrabanová

Nemecký jazyk, A1:  1. miesto: Tomáš Kotruch

2. miesto: Alexandra Seková

3. miesto: Ema Dvorská

Nemecký jazyk, B1:  1. miesto: Sofia Dolinská

2. miesto: Sebastián Gazdík

3. miesto: Peter Franka

Všetkým žiakom, ktorí sa olympiád zúčastnili, veľmi ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

• Rovesnícke vzdelávanie

• V pondelok 29. novembra sme v rámci programu Zelená škola realizovali ďalšie rovesnícke vzdelávanie. Žiaci 2. a 3. ročníka nám poskytli zaujímavé informácie zo života divožijúcich zvierat ako sú rys, kuna, veverička, kamzík, kukučka a jazvec. Žiaci 4. ročníka nás naučili čo sú pralesy a kde sa na Slovenku nachádzajú. Pripravili si aj úlohy, ktoré museli starší žiaci a prváci splniť.. Darilo sa im výborne.

• Adventný kalendár

• Prvý deň posledného mesiaca v roku znamená pre našich žiakov to, že je zvlášť dôležité, aby sa vzorne správali. Pani učiteľka Kečkárová pre nich, tak ako aj roky predtým, pripravila adventný kalendár, ktorý skrýva sladké pokušenia. Odmenení budú každý deň traja najlepší žiaci. Dnešok už svojich odmenených má :-)