• Atletický štvorboj

• V pondelok, 23.5.2022, našu školu úspešne reprezenotvali žiaci 5. až 7. ročníka v Sebechleboch na atletickom štvorboji. Blahoželáme a ďakujeme.

• Divadlo

• V pondelok, 23.5.2022, si žiaci našej školy a škôlky oddýchli pri divadelnom predstavení Stará dievka a čert.

• Rovesnícke učenie - téma Vtáky

• 29. apríla žiaci našej školy absolvovali aktivity rovesníckeho učenia na tému Vtáky v areáli školy. Informácie o jednotlivých druhoch odprezentovali žiaci 4. ročníka prostredníctvom aplikácie Zoom. V ďalšej časti mali žiaci 2. a 3. ročníka pripravené úlohy pre svojich starších spolužiakov, prvákov a žiakov špeciálnych tried. Riešenie úloh sa odohrávalo vo vonkajšom prostredí našej školy.

Pred uskutočnením vzdelávania aj po ňom tridsať žiakov druhého stupňa riešilo test. Po vyhodnotení výsledkov sme zistili, že sa žiaci zlepšili  priemerne o 14 %.

• Návšteva na farme

• V piatok, 13.05.2022, žiaci ŠKD navštívili Farmu u Felixov v rámci akcie "Čím chcem byť" . Všetci si vyskúšali výrobu syrových guličiek, zahrali si na rôznych hudobných nástrojoch (ako súčasť muzikoterapie), zoznámili  sa so zvieracími členmi rodiny.

• Krajské kolo v malom futbale ml. žiačky

• So svojou úspešnou reprezentáciou pokračovali naše žiačky aj v Banskej Bystrici 19.5.2022, kde sa umiestnili na úžasnom 2. mieste (z 9. družstiev). Ešte raz ďakujeme a blahoželáme.

• Okresné kolo v malom futbale ml. žiačky

• V Dudinciach našu školu 10.05.2022 reprezentovali žiačky 5. až 7. ročníka na okresnom kole v malom futbale. Zo srdca ďakujeme a úprimne gratulujeme k dosiahnutému výsledku. Dievčatá skončili na 1. mieste.

• MC Donalds Cup

• 03.05.2022 sa v Krupine konalo okresné kolo MC Donalds Cup, na ktorom sa naši žiaci umiestnili na 4. mieste.

• Čokoládová tretra

• Vo štvrtok 19.5.2022 reprezentovali na Čokoládovej tretre - bežeckých pretekoch do 11 rokov v Žiari nad Hronom aj našu školu žiačky a žiaci druhého až piateho ročníka. Svoje sily si zmerali v behu na 200m alebo 300m a v hode raketkou. Najviac sa darilo Aďkovi Sekovi, ktorý sa v behu umiestnil na 8. mieste (zo 64 bežcov) a Samkovi Braunsteinovi, ktorý so svojim hodom skončil na 9. mieste (zo 77 hádzajúcich). Po náročnom dni sme sa zastavili na krátku sladkú odmenu. Všetkým ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

• Bzovík, Krupina

• Vo štvrtok 12. mája 2022 absolvovali žiaci 7. ročníka hodinu dejepisu mimo školy. Navštívili kláštor Bzovík a Krupinu, kde si pozreli Turecké studne a strážnu vežu Vartovka.

• Deň matiek

• Prváčikovia takýmto vytvoreným malým darčekom chceli poďakovať a potešiť svoje mamičky,keďže sa blíži ich sviatok Deň matiek.

• Deň Zeme

• 22. apríla si každoročne pripomíname Deň Zeme. Aj tento rok sme pre našu Zem  urobili niečo užitočné – vysadili sme nové stromčeky. Žiaci 1. – 5. ročníka si spolu vysadili štyri ovocné stromčeky, dve hrušky a dve jablone. Stromčeky nám priniesli Ján Kollárik a Juraj Trubíny z PD Senohrad, ktorí nám aj povedali ako máme stromčeky správne zasadiť, ako ich ošetrovať a čo všetko máme urobiť, aby nám stromček rástol a množstvo ďalších informácií, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Zo stromčekov sa veľmi tešíme a budeme sa o ne príkladne starať, aby nám čo najskôr priniesli sladké ovocie.