• Rím - Kurz pre učiteľov - 5. a 6. deň

• Naši učitelia v piatok úspešne zavŕšili svoj kurz v Ríme. V aplikácii Bookwidgets sa učilipripravovať rôzne kvízy a cvičenia pre žiakov a pomocou stránky ClassDojo si vytváralitriedne skupiny a triedne nástenky. Rovnako sa oboznámili s fungovaním sociálnych sietía s bezpečnosťou na internete.Posledný deň kurzu ukončili diskusiou, záverečným hodnotením a hlavne odovzdanímcertifikátov o absolvovaní kurzu.

Posledný deň bol vyhradený na kultúrne aktivity. V rámci nich naši učitelia navštívili BazilikuSvätého Petra, asi najznámejšiu cirkevnú stavbu v Ríme a Kapitolské múzeá, ktoré sapovažujú za najstaršie národné múzeá na svete.

• Rím - Kurz pre učiteľov - 3. a 4. deň

• Počas ďalších dní v Ríme sa naši p.učitelia oboznamovali a samozrejme aj aktívne pracovali s ďalšími aplikáciami vďaka ktorým budú môcť spestriť a zatraktívniť svoje hodiny. V aplikácii Plickers vytvárali rôzne kvízy, v Nearpod si pripravili celú vyučovaciu hodinu a v BookWidget skúšali rôzne aktivity pre svojich žiakov.

V stredu poobede si spolu so sprievodcom Giorgiom pozreli historický Rím. Svoju prehliadku začali pri Koloseu, prešli sa okolo Forum Romanum, obdivovali Trajánov stĺp, cez Benátske námestie prešli k Národnému múzeu. Zastavili sa pred budovou, v ktorej súdili Giordana Bruna a Galiela Galieu. Prechádzku so zaujímavým rozprávaním ukončili pri slávnom Panteóne.

• Rím - Kurz pre učiteľov - 1. a 2. deň

• Od 10.7.2023 v rámci programu Erasmus+ K122 sa vybrali traja naši učitelia zvýšiť svoje digitálne zručnosti do Ríma na kurz ´ The Fundamental ICT Tools for Education´. Pani riaditeľka Eva Zelmanová, pán učiteľ Peter Gajdošík a pani učiteľka Zlatica Horniaková začali v pondelok ráno kurz v nezvyčajných priestoroch fotografického štúdia. V prvý deň sa im predstavila lektorka Salome Jugeli a následne sa predstavili navzájom. Spoznali kolegov z Čiech, Rumunska, Maďarska a Španielska. Oboznámili sa so základnými nástrojmi IKT. Na ďalší deň už aktívne pracovali s ChatGPT (umelou inteligenciou), v ktorej vytvárali rôzne úlohy.

Samozrejme, nemožno navštíviť Rím a nevidieť rôzne pamiatky. Vo svojom voľnom čase sa im podarilo zatiaľ navštíviť námestie vo Vatikáne, múzeum Lenoadra da Vinciho, Anjelský hrad, prejsť sa po Španielskych schodoch, hodiť mince do fontány DiTrevi. Prešli sa starým Rímom okolo nezabudnuteľného Kolosea, Forum Romanum, Pomníka Viktora Emanuela II. a samozrejme nemohli vynechať sochu vlčice spolu s Remusom a Romulom.

• Ukončenie školského roka 22/23

• V piatok 30.6.2023 sme slávnostne ukončili školský rok. Pani riaditeľka zhodnotila celý rok, poďakovala všetkým žiakom, zamestnancom, rodičom a priateľom školy. Žiaci s výborným prospechom a vzorným správaním boli ocenení. Rozlúčili sme sa s deviatakmi, ktorí symbolicky odovzdali žiakom ôsmeho ročníka kľúč od školy.

Všetkým Vám prajeme krásne a pohodové leto a deviatakom veľa úspechov v ďalšom živote.