• Výchovný koncert LABYRINT

• Pondelok po prázdninách sme začali neštandardne. Našim žiakom sme priblížili prostredníctvom moderných piesní známych slovenských interpretov dôležité témy. Naše/vaše deti v súčasnosti čelia rôznym nebezpečenstvám, ako sú hoaxy, šikana, rasizmus, závislosti od cigariet, alkoholu, drog, ale aj internetu a počítačových hier. Dnes dostali rady, ako zvládať tieto nástrahy, ale aj ako si zadeliť voľný čas, vyberať priateľov a na čom naozaj záleží.

• Hodiny fyziky

• Na hodinách fyziky sa žiaci 8. ročníka učia o mechanike. Pripravili si modely rôznych strojov, ktoré predviedli aj žiakom tretieho a štvrtého ročníka. Vysvetlili im systém práce výťahu, katapultu, lyžiarskeho vleku.

• Aktivity na podporu rozvoja sociálnych vzťahov

• V piatok 16.2. navštívila našu školu p. Mgr. Važanová z CPP. Venovala sa žiakom 2., 3. a 7. ročníka, s ktorými robila rôzne preventívne aktivity na podporu rozvoja sociálnych vzťahov, na lepšiu vzájomnú spoluprácu v triede, ako i  aktivity zamerané na boj proti šikane.

• Valentínska pošta

• Sviatok sv. Valentína je odpradávna symbol lásky, odvahy a romantiky. V tento krásny deň si všetci pripomíname a oslavujeme vzájomnú lásku ale aj priateľstvo.

Preto sme si aj tento rok pripravili “Valentínsku poštu” pre žiakov našej školy. Každý mal možnosť potešiť niekoho blízkeho, napísať pár milých slov, poslať priateľské pozdravy, dokonca aj milé poďakovanie pani učiteľkám.

• Žiacky parlament u pani starostky

• Jednou z úloh žiackeho parlamentu je aj hľadať spoločné postupy pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov, navrhovať opatrenia na zlepšenie všetkých činností v škole, ale aj naučiť žiakov spolupracovať so zriaďovateľom.

Dňa 30. 1. 2024 sme so žiakmi zo školského parlamentu navštívili pani starostku. Informovali sme ju o našich školských úspechoch (Erasmus Poľsko,  Estónsko, Vianočná pošta, darčeky pre seniorov,... ). Poprosili sme pani starostku o pomoc pri zrealizovaní rôznych úprav v okolí našej školy napr. smetný kôš k autobusovej zastávke, veľkoobjemové nádoby na triedený odpad.... Teší nás, že toto stretnutie bolo z oboch strán podnetné.

Ďakujeme pani starostke za milé prijatie a za príjemný rozhovor.

• Odznak všestrannosti 2023/24

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do športového projektu Odznak všestrannosti, ktorý je
            zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov.
            V určenom termíne (11. 09. – 16. 11. 2023) sa žiaci 6. – 9. ročníka snažili zlepšovať svoje výkony a tak
            získať Odznak všestrannosti realizovaním batérie 6 disciplín. Do školského kola sa zapojilo 40 žiakov
            našej školy.
            Vyhodnotenie výsledkov prišlo v januári 2024, každý účastník dostal certifikát a najlepší, podľa
            dosiahnutých výsledkov, jednotlivé odznaky.
            Žiaci získali jeden zlatý, štyri strieborné a sedem bronzových odznakov. Najúspešnejšou triedou boli
            ôsmaci (získali 5 odznakov).
            Všetkým žiakom gratulujeme.

• Dokrmovanie vtáčikov

• Počas nedostatku potravy je dôležité postarať sa o zimujúce spevavce. Preto aj naši žiaci na prvom stupni počas zimných mesiacov pravidelne prikrmovali vtáčiky na našom kŕmidle.

• Karneval

• V piatok 2.2. sme sa nerozišli do našich tried ale spoločne sme sa stretli na chodbe. Učebnice a zošity sme vymenili za parochne, kostýmy. Namiesto vyučovania sme tancovali, súťažili, zabávali sa. Na chodbe sme videli čarodejnice, basu, princezné, pavúka, ovečku, leva, figúrku z lega, stretli sme desiatky krásnych masiek. Z nich sme mohli odmeniť len niekoľko,ale verím, že pre všetkých bola odmenou výborná zábava. Celým karnevalom nás sprevádzali Potterovci (žiaci 8. ročníka).

Ďakujeme všetkým.

• Drepovacia výzva

• POĎ S NAMI DO TOHO!

Žiacky školský parlament vyhlasuje februárovú drepovaciu výzvu spojenú so súťažou o ceny. Všetky informácie nájdete v priloženom plagátiku.

• Vyhodnotenie 1. polroka školského roka 2023/24

• V stredu 31.1. 2024 sme spoločne ukončili prvý polrok školského roka 2023/24. Pani riaditeľka vyhodnotila správanie i prospech našich žiakov, a zároveň všetkých popriala veľa síl do nového školského roka.