• Vianočné slávnosti

• Vianoce v našej škole sú vždy plná radosti, spolupatričnosti a veselého vzduchu. Už od začiatku decembra sa školské chodby a triedy začínajú nádherne zdobiť vianočnými ozdobami, vytvárajúc tak príjemné prostredie. Študenti a učitelia sa spoja, aby spoločne prichystali rôzne vianočné aktivity a programy.

Vianočné slávnosti, ktoré sa konali dnes, sú vrcholom, kde naši žiaci predvádzajú svoje hudobné, tanečné a herecké schopnosti. Atmosféra je naplnená vianočnými melódiami a energiou, ktorá pohltí každého prítomného. Po ukončení programu sme sa zabavili pri stoličkovom tanci a uvonili sa tancom.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na krásnych Vianociach v našej škole.

• Darčeky pre seniorov

• V tento predvianočný čas sa podarila ďalšia krásna akcia.

Žiaci zo školského parlamentu rozniesli darčeky dôchodcom zo Senohradu, ktorí žijú sami. Pri odovzdávaní darčekov sme zažili veľa krásnych, emotívnych okamihov.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým žiakom, rodičom a zamestnancom za krásne balíčky, ktoré pripravili.

Všetkým obdarovaným ešte raz prajeme krásne sviatky.

• iBobor

• Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do súťaže IBOBOR, v ktorej sú súťažné úlohy zamerané na logiku,
            porozumenie informáciám, algoritmizáciu a matematické základy informatiky. Súťaž je určená žiakom
            od 2. ročníka. Zapojilo sa 25 žiakov a 9 bolo úspešných riešiteľov.
            V kategórii Drobec – 2. – 3. ročník boli úspešní riešitelia Jakub Šimo a Helenka Vozárová, v kategórii
            Bobrík – 4. – 5. roč. Adrián Seko, Barbora Halajová a Samuel Felix, v kategórii Benjamín – 6. – 7. roč.
            Juraj Alakša (zároveň najúspešnejší z našej školy), Samuel Braunstein, Karolína Slúková a Alica
            Dolinská.
            Všetkým gratulujeme!

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Senohrad so súhlasom zriaďovateľa udeľuje

dňa 22.12.2023 žiakom ZŠ a MŠ

Riaditeľské voľno.

V tento deň bude prevádzka ZŠ a MŠ prerušená.

• Burza stredných škôl

• Dňa 14.12.23 sa žiaci 9.ročníka zúčastnili na SOŠ technickej vo Zvolene, Burze strednych škôl. Žiakov zaujímali možnosti štúdia ako aj mimo štúdijné aktivity na rôznych školách z krupinského a zvolenského okresu.

• Beseda

• Dnes do Senohradu zavítal pán Jozef Weis - rodák a známy výtvarník, cestovateľ, spisovateľ, filmár, fotograf a publicista. Vďaka pozvaniu obce Senohrad sme sa mohli zúčastniť besedy a vypočuť si rôzne zaujímavosti o krajinách, mestách a miestach (Škótsko, Kuba, Island, Sibír, India...), ktoré pán Weis navštívil a splnil si tak svoj sen.Ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšej spisovateľskej práci.

• Technický talent

• Dňa 7.12.23 sa vybraní žiaci z 8. a 9. ročníka zúčastnili XI.ročníka sútaže "Technický talent 2023" vo Zvolene. Ukázali svoju šikovnosť, chuť súťažiť a tímového ducha. Odniesli si nové skúsenosti a kopec zážitkov.

• Mikuláš

• Opäť prišiel ten deň, ktorý značí, že Vianoce sú za dverami. Práve 6. december, kedy slávime sviatok sv. Mikuláša je dňom, na ktorý netrpezlivo čakajú všetky deti. Aj našu škôlku a školu dnes navštívil Mikuláš spolu s jedným čertíkom a dvoma anjelikmi. Všetky deti obdarovali sladkým balíčkom.

• Adventný kalendár

• Tak ako každý rok, i tento rok sme 1. decembra v našej škole prvý krát načreli do adventného kalendára a odmenili prvých šikovných žiakov.