• Kompostovisko

• Pán školník s pani upratovačkami a žiakmi 7. ročníka pripravili miesto pre nové kompostovisko. Ďakujeme všetkým za materiál a pomoc.

• Učenie vonku v októbri

• Stále - pokiaľ nám počasie dovolí - trávime niektoré vyučovacie hodiny vonku a dozvedávame sa veľmi veľa zaujímavostí.

• Pečenie koláča

• V areáli našej školy rastú dve staršie jablone. Z úrody jabĺčok žiaci 7. a 9. ročníka upiekli chutný jablkový koláč. Potrebovali by však ošetriť, ak poznáte šikovného a ochotného ovocinára, dajte nám prosím vedieť.

• Výtvarná výchova v areáli školy

• Vyučovanie vonku pokračuje aj v mesiaci október. Na hodinách výtvarnej výchovy žiaci vytvárali originálne a krásne obrázky z prírodného materiálu v areáli školy.

• Hlasovanie v O2 Športová akadémia Mateja Tótha

•

Nedostatok pohybu u detí je problém. Jedným z riešení je O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorú môžete aj tento rok vybojovať pre svoje deti. Hlasujte každý deň za našu ZŠ. Aj vy totiž svojim hlasom rozhodnete, v ktorých školách sa deti rozhýbu pod vedením olympijského víťaza Mateja Tótha.
            Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný
            športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti
            športovali hravo, dbá sa na ich telesný aj duševný vývin.
            Čo môže naša škola vyhrať?
            Víťazná škola získa odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny na celý školský rok zadarmo alebo
            balík športových pomôcok a vyškolenie pedagóga metodikou ŠAMT. Vďaka tomu môže škola
            implementovať inovatívne prvky metodiky ŠAMT aj do vyučovacieho procesu ostatných žiakov školy.
            Hlasovanie prebieha od 20. októbra 2022 do 30. novembra 2022!
            Zdvojnásobte počet hlasov.
            Prečítajte si článok na www.soda.o2.sk/pohyb a kliknite na súťažný banner pre využitie
            bonusového hlasu.
            Takto získate pre školu každý deň 2️⃣x viac hlasov!!!
            Naša škola je v kategórii 101 – 270 žiakov.
            Školy, ktoré vyhrali minulý rok sa tento rok nemôžu súťaže zúčastniť.

Minulý školský rok nám víťazstvo uniklo o milimeter. Veríme, že tento rok to všetci spolu dotiahneme do víťazného konca :-)

Ďakujeme za každý váš hlas a držíme si spolu palce.

• Lesnícke múzeum vo Zvolene a Pustý hrad

• V piatok, 14.10.2022, sme navštívili znovuotvorené Lesnícke múzeum vo Zvolene. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o lese, o živote v ňom, jeho rastlinách a živočíchoch. Deviataci si pozreli aj výstavu Život v pralese. Pozreli sme sa aj na jeden z najstarších hradov na Slovensku - Pustý hrad, ktorý poriadne preveril naše sily. My sme však všetko super zvládli.

• Súťaž o ovocné stromy a kry

• Súťaž na Záhrada.sk, do ktorej sa zapojila aj naša škola, má už svojich výhercov. Podarilo sa nám umiestniť na 4. mieste. Cenou pre školu sú dva ovocné stromy a 4 kry. Veľká vďaka patrí pani učiteľke Záchenskej, ktorá nás do súťaže zapojila a samozrejme i každému z Vás, kto ste poslali hlas. Ďakujeme.

Výsledy si môžete pozrieť tu:

• Deň európskych jazykov

• Každý rok si 26.9. pripomíname Deň euróskych jazykov. My sme na našej škole oslávli tento deň v pondelok 10. októbra. Deň sme začali divadelným predstavením v anglickom jazyku. Potom sme sa presunuli do tried, kde prebiehali prezentácie krajín a rôzne aktivity, ktoré si pre svojich spolužiakov pripravili dievčatá a chlapci z 8. a 9. ročníka. Všetci sme si tento deň užili.

• Atlantis

• Dňa 26.9.2022 sme navštívili centrum zážitkového učenia Atlantis, kde sme sa dozvedeli plno zaujímavostí o vesmíre, vyskúšali sme si ako fungujú jednoduché stroje, zabavili sme sa s bublinkami a množstvom iných vedeckých hračiek, ktoré nám priblížili fyzikálne a chemické princípy, očné klamy... Vyskúšali sme si aj virtuálnu realitu, ale hlavne... Odniesli sme si plno nezabudnuteľných zážitkov.

• Imatrikulácia

• 30.9.2022 sa konala imatrikulácia našich prvákov. Žiaci 9. ročníka a niektoré žiačky 8. ročníka si pripravili pre najmladších žiakov rôzne súťaže. Po ich absolvovaní zložili slávnostný sľub a najstarší žiaci ´oficiálne pasovali´ prvákov za žiakov našej školy. VITAJTE :-)

• Ja a zdravie

• Dňa 30.10. sa v 3.roč. a v ŠKD uskutočnila beseda s pracovníčkou CPPPaP pod názvom "Ja a zdravie", ktorej cieľom bolo hovoriť s deťmi o zdraví, čo im škodí a čo pomáha, prečo je dôležité zdravo sa stravovať, športovať, dostatočne spať, oddychovať a relaxovať, t. j. o zdravom životnom štýle.