• Olympijský odznak všestrannosti

• Národný športový projekt Olympijský odznak všestrannosti je určený pre 6. ročníky základných škôl. Testovať sa v jeho rámci môžu žiaci buď jednorazovo (niekoľkokrát počas školského roka), prípadne možno využiť postupovú súťaž škôl.

V projekte ide o komplexnú kombináciu disciplín, ktoré sú zamerané na testovanie všetkých kondičných pohybových schopnosti - rýchlosti, sily aj vytrvalosti. Batéria testovania pozostáva zo šiestich disciplín - člnkový beh 10x5 m, výdrž v zhybe, vytrvalostný člnkový beh, ľah – sed za 30 sekúnd, skok do diaľky znožmo z miesta a hod 2 kg medicinbalom vzad/vpred.

Primárnym cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie.

Sekundárnym cieľom je identifikácia žiakov smerom k ich prípadnej ďalšej športovej výkonnostnej úrovni vo vybranom športe, a tiež podpora súťaživosti.

Ambasádormi projektu sú najúspešnejší zimní a letní olympijský športovci, olympionici SR A. Kuzminová a M. Martikán.

Aj napriek pandémii sa v šk. roku 2021/2022 uskutočnil 2. ročník Olympijského odznaku všestrannosti. Naši šiestaci sa zúčastnili školského aj krajského kola (7. 4. 2022 v B. Bystrici). V školskom škole získali – zlatý odznak – Ema Dvorská, strieborný odznak – Alexandra Seková, bronzový odznak – Tomáš Kotruch, Tomáš Fintor a Vojtech Slabecius. V krajskom kole sa mali žiaci popasovať s prekážkovou dráhou, kde okrem rýchlosti museli dávať pozor na to, aby sa nejakej prekážky nedotkli alebo nejakú nezhodili. V konkurencii 24 dievčat a 20 chlapcov sa naši nedali zahambiť a skončili na 10. mieste – A. Seková, 14. mieste – E. Dvorská a T. Fintor, 15. mieste – T. Kotruch.

Každý žiak, ktorý sa zúčastnil školského kola obdržal účastnícky certifikát, najúspešnejší žiaci jednotlivé stupne odznakov.

Všetkým zúčastneným žiakom gratulujeme za dosiahnuté výkony a dúfame, že sa aj naďalej budú zlepšovať vo svojej výkonnosti.

A čo vy, ostatní žiaci, budúci šiestaci? Už teraz môžete rozvíjať svoje pohybové schopnosti pravidelným športovaním. Tak nech sa vám darí.

V šk. roku 2020/2021 sa našim šiestakom v 1. ročníku Olympijského odznaku všestrannosti darilo. V školskom kole zlatý odznak získal Timotej Dolinský, strieborný odznak – Martin Sliacky a bronzový získali Sebastián Gazdík, Peter Franka, Diana Kečkárová a Hana Turanová. ​​​​​​​

• Florbal

• Po dvoch rokoch znovu začínajú školské športové súťaže. V úvode to bolo okresné kolo vo florbale žiakov. Blahoželáme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu našej školy. Chlapci získali 1. miesto!

• PODPORTE AJ VY DEŇ NARCISOV 2022

Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. 28. APRÍLA JE DEŇ NARCISOV. Pripnite si malý kvietok na podporu onkologických pacientov opäť aj v uliciach. Viac o možnostiach prispenia i o tom, ako pomáha Liga proti rakovine, nájdete na www.dennarcisov.sk. Prispieť môžete do 6.5.

Žiaci našej školy sa zúčastnia tejto zbierky, a teda aj ich prostredníctvom môžete prispieť občianskemu združeniu Liga proti rakovine.

Liga proti rakovine vám ďakuje.

• Kráľovstvo včiel

• Hrali ste hru „Kráľovsvo včiel“? Naši žiaci áno! Vďaka projektu Mestské včely, ktorý realizuje CEEV Živica, zavítala táto hra na našu školu na dva týždne.

Pomocou hry „Kráľovsvo včiel“ sme sa dozvedeli veľa o tom, ako žijú včely od jari do zimy, čo im pomáha a čo naopak škodí. Cieľom bolo nazbierať dostatok medu na zimu. Tím, ktorý nazbieral najviac medových kvapiek, bol najlepšie zásobený a najlepšie pripravený na zimu. Pri hre sa zabavili a veľa toho naučili malí, ale aj veľkí žiaci.

• Zber papiera

• Ako každý rok, aj v tomto školskom roku pokračuje v našej škole ZBER PAPIERA, ktorý bude trvať do konca mesiaca MÁJ.
            Preto neváhajte!
            Starý papier pevne zviažte špagátom a prineste do školy. Do zberu môžete priniesť aj kartón, ktorý musí byť zviazaný samostatne.

Prinesený papier preberie pán školník, ktorý ho odváži a zapíše si množstvo odovzdaného papiera.

Takto jednoducho môžete pomôcť zachrániť naše lesy, ale aj vyhrať odmenu.
            Odmenení budú jednotlivci aj celé triedy.

• Koncert ku Dňu učiteľov

• Dňa 4.4.2022 dostali učiteľia i ostatní zamestanci ZŠ Senohrad krásny darček od svojich žiakov - Koncert plný krásnych skladieb a piesní.

Zo srdca ďakujeme

• Chemická a fyzikálna šou

• V pondelok 11.4. si žiaci našej školy pozreli rôzne pokusy, výrobu vedeckých hračiek z oblasti chémie a fyziky, ktoré im boli sprostredkované interaktívnou formou. Verím, že táto šou bola pre nich zážitkom.

• Daruj knihu

• V marci mesiaci kníh sme pre všetkých žiakov zorganizovali akciu ´Daruj knihu´. Na naše veľké prekvapenie sa našlo veľa dobrovoľníkov, ktorí priniesli svoje už odložené knihy, a tým urobili radosť svojim kamarátom. Do akcie sa zapojili aj naši pedagógovia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa tejto akcie zúčastnili, či už tým, ktorí knihy darovali, ale aj tým, ktorí si z kníh vybrali.

Úspech tejto akcie nás povzbudil k tomu, aby sme v tom aj naďalej pokračovali v budúcom školskom roku.

• Exkurzia do knižnice

• Dňa 16.03.2022, pri príležitosti mesiaca knihy, žiaci prvého stupňa navštívili Mestskú knižnicu v Krupine. Dozvedeli sa tam veľa o knihách, najmä ich obľúbených rozprávkach a povestiach. Ďakujeme aj milej pani knihovníčke, ktorá si pre nás pripravila pekný program.

Popri návšteve knižnice sme stihli sa poprechádzať po stopách slávneho spisovateľa Andreja Sládkoviča. A niektorí z nás si energiu doplnili aj v cukrárni J