• Účelové cvičenia v prírode

• V utorok 28.6.2022 žiaci 1. a 2. stupňa absolvovali Účelové cvičenia v prírode. Napriek veľmi teplému počasiu si deň užili. Zabavili sa pri rôznych aktivitách.

• Koncoročný výlet - Čierny Balog

• V piatok 24.6.2022 žiaci prvého stupňa vycestovali na Čierny Balog. Previezli sa Čiernohorskou železničkou do Vydrovskej doliny. Tu si vyskúšali ryžovanie zlata a výrobu sviečok. Prešli sa lesným skanzenom. Krásny výlet ukončili na sladkej zmrzline.

• Dlaň dokorán

• Akú dĺžku má ľudské dobro? Dá sa jeho hodnota odmerať?

Naša škola sa zapojila do celoslovenskej výzvy ,,Dlaň dokorán".Spoločne aj s inými školami sme s v mesiaci jún  pokúsili vytvoriť najdlhšiu reťaz detských dobrých skutkov na Slovensku, na svete! Spojili sme svoje obkreslené farebné ruky s dobrými skutkami do dlhokánskej reťaze!

Aká dlhá bola naša reťaz, môžete vidieť na fotografiách :-)

• Skrátené vyučovanie

• Vzhľadom na vysoké teploty a pre ochranu zdravia žiakov i zamestnancov riaditeľka školy skracuje vyučovanie počas pondelka až stredy (27.6. - 29.6.2022) nasledovne:

1.hodina 7.55 - 8:30

2. hodina 8:40 - 9:15

3. hodina 9:35 - 10.10

4. hodina 10:20 - 10:55

5. hodina 11:05 - 11:40

Školský klub detí bude v prevádzke ako zvyčajne.

1.stupeň končí 4.VH

2.stupeň končí 5.VH

• Koncoročný výlet - Komárno

• Včera 22.6.2022 navštívili žiaci II. stupňa Komárno. Absolvovali prehliadku Protitureckej pevnosti, zastavili sa pri Dunaji a nakoniec si pozreli Nádvorie Európy.

• Deň otcov

• V nedeľu 19.6. sme oslávili Deň otcov. Aj naši žiaci si pripravili pre svojich oteckov darčeky ako prejav ich lásky a vďaky.

• Rovesnícke učenie - Stromy

• Posledný májový deň žiaci 5. ročníka pripravili plagáty s informáciami o stromoch a odprezentovali ich ostatným žiakom školy v jednotlivých triedach. Po skončení prezentácie žiaci 7. ročníka zadávali ostatným žiakom rôzne úlohy pri stromoch v areáli školy. Okrem úloh a aktivít si pripravili aj rôzne chutné odmeny.

• Zber papiera - vyhodnotenie

• Ako každý rok aj v tomto školskom roku sme zorganizovali zber papiera, čím sme prispeli aspoň „kvapkou v mori“ k záchrane našich stromov.

Spolu sa vyzbieralo 611 kg papiera.

Umiestnenie:

1. miesto - E. Kuboleková, 3. ročník, 240 kg

2. miesto - V. Slúková, 3. ročník, 162 kg

3. miesto - T. Heveš, 8. ročník, 57 kg.

Najviac papiera nazbieral 3. ročníkspolu to bolo 434 kg.

Všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do zberu, veľmi pekne ďakujeme.

• Výsadba vyvýšených záhonov

• Do vyvýšených záhonov, ktoré pre svojich spolužiakov pripravili starší žiaci, si svoje semienka zasiali a priesady zasadili mladší žiaci a žiaci triedy ŠT2.

1. ročník - zasiali mrkvu a pažítku,

2. ročník - zasiali mrkvu, cviklu a zasadili priesady paradajok a papriky,

3. ročník - zasiali mrkvu, petržlen, cviklu a fazuľu,

4. ročník - zasadili priesady paradajok a kaleráb, zasiali uhorky a cviklu,

ŠT2 - zasadili priesady tekvíc.

Tešíme sa na jesenný zber úrody :-)

• ŠKD - Športom k zdraviu

• Dňa 27.5.2022 sa v ŠKD konal deň s názvom "Športom k zdraviu". Deti si zasúťažili v rôznych disciplínach, pričom sa zdokonaľovali v pohybových zručnostiach. Za splnenie každej z disciplín získavali kľúče s otázkami o športe, a tak si preverili už nadobudnuté vedomosti z oblasti športu. Po získaní všetkých kľúčov sa dostali ku kľúču od pokladu, ktorý si medzi sebou spravodlivo rozdelili. Žiaci dokázali pracovať tímovo a dodržiavať pravidlá.