• Oficiálne stanovisko riaditeľky školy

• V dnešný deň bol na niekoľko škôl po celom Slovensku odoslaný falošný email, kde bolo zneužité meno našej školy, meno riaditeľky školy a meno ÚVZ SR. Na našej škole nebol nahlásený žiadny prípad tuberkulózy u žiakov ani u učiteľa našej školy, nebol odoslaný žiadny list ÚVZ SR obsahujúci dané informácie a preto sme nikdy nedostali od RÚVZ ani stanovisko k výskytu TBC na škole. Prikladáme aj vyjadrenie ÚVZ SR.

Ďakujeme za pochopenie.

Mgr. Eva Zelmanová, PhD.

• eTwinning

• eTwinning je online platforma pre učiteľov zameraná na ich vzájomnú komunikáciu, spoluprácu, prácu na projektoch, výmenu skúseností a zdieľanie zdrojov.

V súčasnosti má naša škola rozbehnuté dva projekty s partnerskými školami, s ktorými spolupracuje aj v rámci programu Erasmus+. Umožňuje nám to spoznať hosťujúcu organizáciu, učiteľov, žiakov, krajinu a najmä lepšie sa pripraviť na fyzickú mobilitu

eTwinning projekt s partnerskou školou v Slovinsku vedie pani učiteľka Lucia Krčmáriková.

eTwinning projekt s partnerskou školou v Estónsku vedie pani učiteľka Štefánia Ďurčová.

Viac informácií k projektom si môžete pozrieť v časti Erasmus / eTwinning:

• English Star

• Včera 27.4. sa konala celoslovenská súťaž z anglického jazyka English Star. Aj 19 našich žiakov sa zúčastnilo tejto súťaže. Veríme, že úspešne. Budeme čakať na výsledky a všetkým držať palce.

• Bylinková špirála

• Tento rok sme si v našej škole vybudovali bylinkovú špirálu, kde si žiaci vysadia bylinky o ktoré sa budú starať. Na jej stavbe sa podieľali pani upratovačky, pán školník aj žiaci.

• Miniarborétum

• V areáli našej školy sme si vytvorili minarborétum. Stromy sú ozančené tabuľkami, ktoré sme si osadili. A samozrejme, hneď sme ho začali aktívne využívať. Deviataci riešili úohy v pracovných listoch pomocou textov, ktoré sú na tabuľkách pri jednotlivých stromoch. Na hodine výtvarnej výchovy kreslili stromy v miniarboréte.

• Odznak všestrannosti - Krajské kolo

• Vo štvrtok 27.4. sa konalo v Banskej Bystrici krajské kolo športovej súťaže Odznak všestrannosti. Za našu školu bojovali 8 žiaci. Ďakujeme im za krásnu reprezentáciu a blahoželáme k umiestneniu. Skončili spomedzi 23 škôl na 11. mieste.

• Týždeň hlasného čítania

• V rámci týždňa hlasného čítania sme navštívili školskú knižnicu so žiakmi I. stupňa a prečítali si rôzne knihy a encyklopédie.

• Deň Zeme 2023

• DEŇ ZEME v našej škole

Ďakujeme všetkým žiakom a zamestnancom, ktorí v piatok 21.4. usilovne pracovali v areáli školy a okolí obce.

Žiaci prvého stupňa boli zbierať smeti v okolí obce (vrecia sa rýchlo plnili, ešte stále veľa ľudí nevie, kam patria smeti).

Žiaci druhého stupňa upratovali areál školy, sadili stromy a kríky, pripravovali záhony...

VŠETKÝM PATRÍ OBROVSKÉ ĎAKUJEM

• Okresné kolo - Olympiáda Biológia

• Vo štvrtok 20.04. sa konalo v Krupine okresné kolo bilogickej olympiády. Našu školu reprezentovala Alexandra Seková. Saška, ako úspešný riešiteľ, obsadila 1. miesto, a postúpila do krajského kola. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu.

• Deň narcisov 20.apríl

• Vo štvrtok 20. apríla sa znovu bude konať zbierka na podporu boja proti rakovine. I naša škola sa zapojí predajom narcisov do tejto akcie. Budeme radi, keď podporíte dobrú vec dobrovoľným príspevkom.

• Úspechy na chodeckých súťažiach

• Náš žiak Adrián Seko sa zúčastnil dvoch chodeckých súťaží: Dudinská 50ka a Banskobystrický chodecký míting. V Dudinciach obsadil 3.miesto a v Banskej Bystrici 2.miesto. V oboch súťažiach išiel 1 km. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Hodina PVC

• Na hodine PVC žiaci ŠT2 pracovali s vyvýšenými záhonmi - čistili ich a pripravovali na sadenie.

• Včelársky krúžok - návšteva na včelnici

• Žiaci včelárskeho krúžku opäť navštívili v pondelok 3. apríla pána Vidholda. Bolo relatívne chladno, včely veľmi nelietali, nechceli sme ich rušiť pohybom vo vnútri kočovného voza. Pán Vidhold prišiel na osobnom aute, v kufri auta doviezol pomôcky, ktoré bežne používa pri práci v kočovnom voze. Žiaci sa zhromaždili okolo neho a počúvali.

Dostali sme aj dar. Pán Vidhold nám daroval včelárske ochranné pomôcky: dva klobúky a tri páry rukavíc. Je to od miestneho včelárskeho spolku. Ďakujeme pekne.

• Geo olympiáda

• V piatok 31.3. sa v Krupine konalo okresné kolo geografickej olympiády. Za našu školu bojovalo 6 žiakov. Jurko Alakša vybojoval 3. miesto. Po ťažkej súťaži si všetci zaslúžene vydýchli pri krátkej prechádzke po meste. Všetkým Vám ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Viedeň

• Vo štvrtok 30.marca navštívili žiaci druhého stupňa hlavné mesto Rakúska Viedeň.

Ako prvé potešilo našich chlapcov – futbalistov náhodné stretnutie s futbalistom Dúbravkom. Do Viedne sme dorazili okolo desiatej, kde nás čakala pani sprievodkyňa. Prehliadku Viedne sme začali autobusom po Ringstrasse, videli sme množstvo zaujímavostí – parlament, sochu Márie Terézie, Akadémiu výtvarných umení, radnicu, ..... Potom nasledovala pešia prehliadka mestom s klasickým poznávaním Hofburgu, katedrály sv. Štefana a iných zaujímavosti. Navštívili sme krásnu barokovú sálu rakúskej národnej knižnice – Prunksaal, videli sme stajne s koníkmi Lipicanmi, ktoré vozia turistov po meste, prešli sme obchodnou ulicou Kärtnerstrasse. Videli sme pamätník obetiam fašizmu. Svoju pešiu prehliadku Viedne sme ukončili pred Staatsoper, kde sa s nami naša pani sprievodkyňa rozlúčila, ale ešte predtým si pre žiakov pripravila krátky vedomostný kurz. My sme ešte pokračovali do letného sídla Habsburgovcov, do zámku Schoenbrunn, kde sme sa prešli po krásnych záhradách, prezreli sme si veľkonočné trhy. Pri vchode sa s nami rozlúčila živá socha a okolo 16tej sme vyrazili na cestu domov.

Verím, že tento deň ostane pre všetkých dlho v pamäti ako deň plný zážitkov :-)