• Deklarácia práv dieťaťa

• Na školskom parlamente preberali naši žiaci spolu s p. učiteľkami J. Kečkárovou a A. Bučíkovou ´Deklaráciu práv dieťaťa´. Následne bola predstavená prezentácia ostatným žiakom. Každý si mohol vybrať jedno právo, ktoré sa mu najviac páči a nakresliť ho. Pozrite si diela žiakov :-)

• Karneval 2. ročníka

• 25.februára sa naši druháci učili v kúzelnej škole. V triede bola víla, lienka, Popoluška a rodinka farebných klobúčikov. Pani učiteľlka sa zmenila na čarodejnicu a začarovala žiakom perá. Všetci napísali pravopisné cvičnie na jednotku. Darilo sa im vypočítať aj kúzelné príklady. Tento deň sa žiakom veľmi páčil. Za odmenu dostali sladké dukáty.

• Medzinárodný deň žien

• Dňa 8.3. sme si pripomenuli MDŽ. Pri tejto krásnej príležitosti pripravili naši žiaci 1. stupňa a 5. ročníka darčeky pre svoje mamičky, babičky, tety, sestry, ... pre svoje ženy.

• DARUJ KNIHU

• Knihu považujeme za dobrý dar, ktorý však často odložíme len na poličku. A práve takéto ležiace knihy môžu urobiť radosť niekomu inému.

Ak máš doma takúto ležiacu knihu, opráš ju, prines ju do školy a možno práve ňou vyčaríš úsmev na tvári niektorému z Tvojich kamarátov.

Knihy môžeš priniesť každý deň a ráno ich môžeš odovzdať pani učiteľke Bučíkovej alebo pani učiteľke  Kečkárovej.

Dňa 28.3.2022 (pondelok) budete mať možnosť vybrať si z darovaných kníh.

Tento projekt si pre Vás pripravili žiaci zo Školského parlamentu a pani učiteľky Bučíková a Kečkárová

• Pomoc pre rodiny z Ukrajiny ubytované v Krupine

• Obec Senohrad sa zapojila do zbierky pre rodiny z Ukrajiny ubytované v Krupine. Zbierka sa organizuje 16.3.2022 v čase od 13:00 - 16:00 v zasadačke OcÚ Senohrad.

Aktuálna MATERIÁLNA ZBIERKA NA POMOC ĽUĎOM Z UKRAJINY, ktorí sú ubytovaní v meste Krupina.

Zoznam aktuálne potrebných vecí:

hygienické potreby pre deti (plienky, detské utierky, zubné kefky, pasty, detská kozmetika, toaletný papier, hygienické vreckovky,... )

trvanlivé potraviny pre deti (sunar, detská výživa, piškóty, krupica, mlieko, detské nápoje,...)

trvanlivé potraviny pre dospelých (ryža, cestoviny, cukor, konzervy, ...)- majú k dispozícii kuchynku na varenie

nealkoholické nápoje

detské oblečenie (aktuálne potrebujeme oblečenie pre deti- 3 ročný chlapec, 6 ročný chlapec, 6 ročné dievča, 1 ročný chlapček, 4 ročné dievčatko, 12 ročné dievča, 9 ročné dievča, 16 ročný chlapec)

dámske oblečenie (S, M, L)

ŠPECIÁLNY DOPYT- deti aktuálne nastúpili do ZŠ, aktuálne pre nich potrebujeme detské aktovky do školy pre dievčatá aj chlapcov a oblečenie.