• Spoznávanie stromov - 3. ročník

• Žiaci 3. ročníka na hodine prírodovedy spoznávali stromy v areáli našej školy. Najprv si prečítali o stromoch z informačných tabúľ, a potom vypracovali úlohy v pracovných listoch.

• Starostlivosť o kry

• O kry, ktoré sme si v okolí školy zasadili, sa treba samozrejme aj starať. Naši šiestaci na hodine THD okopali a pohnojili, aby sa im darilo.

• Hodina PVC ŠT2

• Siedmaci zasadili bylinky do špirály, žiaci ŠT2 počas hodiny PVC pokračovali v práci na špirále, postarali sa o už zasadené bylinky. Tiež pracovali na vytváraní záhonov pre kry.

• Sadenie a siatie do vyvýšených záhonov

• Starší žiaci pripravili vyvýšené záhony v areáli našej školy na sadenie a siatie. Žiaci prvého stupňa pokračovali v práci a do jednotlivých záhonoch, krásne označených, zasadili alebo zasiali rôzne úžitkové rastliny:

1. ročník - reďkovka, šalát

2. ročník - fazuľa, hrach, šalát, pažítka, uhorky, jahody

3. ročník - cibulľa, hrach

4. ročník - mrkva, petržlen, pažítka

• Včelársky krúžok

• V apríli prišiem medzi nás pán Vidhold a priniesol rámikové prírezy, vŕtačku, drôtik, kladivko a iné náradie. Išli sme do dielne a robili sme to, o čom sme sa učili v priebehu zimy. Ukázal nám, ako pripravuje rámiky do úľov. Žiaci po ňom opakovali. Včelárenie si vyžaduje aj takéto činnosti. Žiaci nadšene pracovali. Rámiky chce pán Vidhold darovať škole do existujúcich školských úľov.