• K lepšiemu spánku detí v MŠ prispejú veselé matrace, ktoré pre ne kúpil Obecný úrad v Senohrade.

• Dňa 17.2.2023 sa na našej škole konal karneval. Predstavilo sa veľké množstvo krásnych masiek, ktorých tvorba si určite vyžadovala veľkú dávku kreativity a trpezlivosti. Spomedzi všetkých masiek boli ocenené tie najlepšie.

1.miesto: Sova Hedviga (Lukáš Lazár, 4.roč.)

2.miesto: Kukurica (Nela Cződörová, 4.roč.)

3.miesto: Dážd (Vladimíra Vicianová, 1.roč.)

Druhý stupeň:

1.miesto: Kukučkové hodiny (Jakub Dolinský, 6.roč.)

2.miesto: Asterix (Samuel Braunstein, 6.roč.)

3.miesto: Ježibaba (Alexandra Seková, 7.roč.) a Chobotnica (Alica Dolinská, 5.roč.)

Cenu za najlepšiu skupinovú masku získali žiačky 9. ročníka, ktoré sa predstavili ako Avatarky. Špeciálnu cenu získal pán školník, ktorý všetkých pobavil v kostýme popcornu.

• Florbal - dievčatá

• 8.2.2023 nás naše dievčatá reprezentovali  na Okresnom kole Super florbal pohár v Bzovíku. Súťažilo 7 škôl a naše žiačky sa umiestnili na krásnom 4.mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Florbal - chlapci

• 7.2.2023 sa konalo kresné kolo Super florbal pohár v Bzovíku. Naši chlapci získali 1.miesto z 8 škôl, a teda  postupujú na Regionálne kolo.

Ďakujeme za úžasnú reprezentáciu a na regionálnom kole držíme palce.

• Odznak všestrannosti 2022/2023

• Športový projekt realizovaný na školách zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov.

Rozdelený je na súťaž jednotlivcov a postupovú súťaž škôl.
            V školskom roku 2022/2023 sú školské kolá určené pre žiakov 6. - 9. ročníka ZŠ.
            Do tohto projektu sa naša škola zapojila už tretíkrát a tento rok sa ho zúčastnilo 38 žiakov.
            Učiteľ mohol testovať žiakov v období 12. 09. 2022 – 18. 11. 2022.
            Disciplíny Odznaku všestrannosti absolvovala pani učiteľka so žiakmi počas uvedeného obdobia
            niekoľkokrát, aby mohli deti sledovať zlepšovanie svojich výkonov.
            Každý účastník projektu dostal certifikát a tí, ktorí splnili podmienky, dostali jednu z úrovní odznakov
            (zlatý, strieborný alebo bronzový). Z 38 žiakov nebol síce ani jeden zlatý odznak, ale zato získali 5
            strieborných a 7 bronzových odznakov.
            Disciplíny, v ktorých žiaci súťažili: Ľah sed(30s), člnkový beh(10x5m), skok do diaľky z miesta, hod
            s 2kg loptou vpred, vytrvalostný člnkový beh, výdrž v zhybe nadhmatom.
            Najlepší žiaci zo školských kôl budú súťažiť počas marca a apríla na krajských kolách OLOV, odkiaľ sa
            víťazi kvalifikujú na celoslovenské kolo. Každá škola môže zapojiť jedno osemčlenné družstvo (najlepší
            chlapec a dievča zo 6. – 9. ročníka). Budeme držať palce.

• Europe Direct

• V pondelok 13.2. našu školu navštívila p. Slaninová z informačného centra EUROPE DIRECT z Banskej Bystrice, ktoré počas dvoch vyučovacích hodín oboznámili žiakov 8. a 9. ročníka s EÚ. Porozprávala im o histórii, inštitúciách, výhodách. Následne sa rozprávali o dezinformáciách, vysvetlili si pojmy ako konšpiračná teória, nesprávna informácia, dezinformácia. Okrem rozprávania boli pre žiakov pripravené krátke aktivity.

• Plavecký výcvik

• V týždni od 6.2.2023 do 10.2.2023 sa naši žiaci zúčastnili plaveckého výcviku vo Zvolene. Najrýchlejších ocenili inštruktori, ktorí ich počas celého týždňa viedli.

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch od 30.1.2023 do 3.2.2023 sa žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Telgárte. Boli veľmi šikovní, naučili sa lyžovať a v rámci spoločných aktivít si vytvorili krásne spomienkové plagáty.

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• V stredu 25.1.2023 sa v CVČ v Krupine konalo okresné kolo Matematickej olympiády. Našu školu úspešne reprezentoval Juraj Alakša, ktorý sa vo svojej kategórii Z5 umiestnil na 3. mieste. Srdečne mu blahoželáme a ďakujeme.

• Prváci na hodine u deviatakov

•

Po návšteve deviatakov v prvom ročníku, sme sa aj my, prváci, boli pozrieť čo nás čaká keď budeme deviataci. Na hodine biológie, sme sa dozvedeli plno zaujímavých informácií o sopkách a vyvretých horninách. Ďakujeme deviatakom za milé privítanie a pani učiteľke Ďurčovej za super zaujímavú hodinu

• IBOBOR

• V tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili aj do súťaže IBOBOR.
            Symbolom súťaže je usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras a po
            slovensky Informatický bobor. Súťaže sa môže zúčastniť každý žiak či žiačka základnej školy od 2.
            ročníka.
            Hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov
            a posmeliť deti v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.
            Tento rok sa do súťaže zapojilo 11 žiakov našej školy a z toho bolo 5 úspešných riešiteľov.
            Najúspešnejším riešiteľom sa stal Juraj Alakša, ktorý v kategórii Bobrík predbehol až 97,4%
            súťažiacich. Ďalšími úspešnými riešiteľmi vo svojich kategóriách boli A. Seko (kategória Bobrík – 95,65
            %), V. Suchárová (kategória Benjamín – 90,55 %), kategória Kadet - A. Chmelková (82,58 %) a T.
            Urbanová (75,34%). Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme.

• Okresné kolá olympiád z cudzích jazykov

• Tento týždeň sa konali okresné kolá olympiád z nemeckého a anglického jazyka.

Na olympiáde z nemeckého jazyka nás reprezentovali 4 žiaci v dvoch kategóriách (A1 a B1). Všetci žiaci postupujú na krajské kolo do Banskej Bystrice, ktoré sa bude konať vo februári, keďže sa zaradili medzi úspešných riešiteľov. V kategórii A1 sa na 1. mieste umiestnila Alexandra Seková a na 2. mieste Tomáš Kotruch. V kategórii B1 sa na 1. mieste umiestnil Sebastián Gazdík a na 2. mieste Sofia Dolinská.

Na olympiáde z anglického jazyka nás reprezentovali 2 žiaci v dvoch kategóriách. V kategóríí A1 súťažil za našu školu Jakub Šanta, ktorý sa umiestnil na 2. mieste a v kategórii B1 súťažil Matúš Štembera.

Všetkým žiakom zo srdca blahoželáme ku krásnym výsledkom a veľmi im ďakujeme za reprezentáciu našej školy.