• Jobshadowing 3

• Pani učiteľka Andrejka Bučíková sa zúčastnila job shadowingu v Třebíči a takto nám napísala o svojich skúsenostiach :

Job Shadowing Třebíč 6.-8.2023

V pondelok som mala pripravený bohatý program. Hneď po príchode som sa zoznámila s koordinátorkou projektu, ktorá ma oboznámila s rozvrhom a veľmi príjemným kolektívom s ktorým som prichádzala do kontaktu. Pani zástupkyňa ma previedla po zrekonštruovanej budove osem ročného katolíckeho gymnázia, kde mi postupne odhaľovala históriu vzniku školy. Zároveň sa zaujímala aj o našich študentov a ich dosiahnuté úspechy, ktoré ju milo prekvapili pri nižšom počte žiakov na našej škole.

Veľmi príjemný rozhovor sa uskutočnil aj s vedením školy Ing. Mgr. Vítom , ktorý sa zaujímal aj o našu školu kladením otázok, pre lepšiu predstavu z akej oblasti som prišla, vyhľadal si polohu našej obce.

Nové vzdelávacie a vyučovacie metódy a prístupy som mala predstavené na vyučovacej hodine českého jazyka a literatúry, ako aj občianskej výchovy. Kde žiaci pracovali v zmiešaných tímoch.

Počas ďalších dní som bola oboznámená o ďalšie digitálne a technologické kompetencie pri ktorých sa kladie dôraz na digitálnu bezpečnosť. Veľmi príjemným zistením bolo prebudenie, u žiakov tretieho ročníka, podnikateľského ducha – výroba a predaj desiaty pre žiakov školy. Finančný zisk po všetkých výdavkoch zostával študentom, ako príspevok na výdavky spojené s maturitnou skúškou.

Na škole majú aj ŠPP Centrum, ktoré majú pevne v rukách E. Šplíchalová a V. Šiburková:

- Stratégie predchádzania šikany a užívania drog.

- Rozdelenie na informatívnu a zážitkovú časť.

- Cieľom zážitkových aktivít je previesť žiakov nástrahami šikanovania, ponúknuť riešenia ako im čeliť, ako riešiť problémy, ako sa vyrovnávať s náročnými situáciami.

- Podpora jednotlivca aj triedneho kolektívu.

- Cieľom je oboznámiť so šikanovaním, kyberšikanovaním a ich riešením, aktivizovať empatiu voči obeti a napokon poukázať na prepojenie off-line a online sveta.

Predpokladom je, že žiaci budú vedieť aplikovať zisky z programov do bežného života. A.B.

Teacher Andrejka Bučíková took part in job shadowing in Třebíč and wrote to us about her
          experiences like this:

Job Shadowing Třebíč 6.-8.2023

I had a rich program on Monday. Immediately after my arrival, I met the project coordinator, who introduced me to the schedule and the very pleasant team with whom I came into contact. The representative showed me around the renovated building of the eight-year-old Catholic grammar school, where she gradually revealed to me the history of the school's establishment. At the same time, she was also interested in our students and their achievements, which pleasantly surprised her with the lower number of students at our school.

A very pleasant interview was also held with the school management Ing. Mgr. Vítom, who was also interested in our school by asking questions, looked up the location of our village for a better idea of ​​where I came from.

I was introduced to new educational and teaching methods and approaches in the Czech language and literature class, as well as civic education. Where students worked in mixed teams.

Over the next few days, I was introduced to other digital and technological competencies that emphasize digital security. A very pleasant discovery was the awakening of the entrepreneurial spirit among the third-year students - the production and sale of snacks for the school's students. The financial profit after all expenses remained
          with the student, as a contribution to the expenses associated with the matriculation exam.

The school also has the ŠPP Center, which is firmly in the hands of E. Šplíchalová and
          V. Šiburková:

- Bullying and drug use prevention strategies.

- Division into informative and experiential part.

- The aim of experiential activities is to guide students through the pitfalls of bullying, to offer solutions for how to face them, how to solve problems, how to cope with challenging  situations.

- Individual and class collective support.

- The goal is to familiarize with bullying, cyberbullying and their solution, to activate empathy towards the victim and finally to point out the connection of the offline and online world.

The assumption is that the students will be able to apply the gains from the programs to everyday life. A.B.