• Projekt UČIŤ, SPOZNÁVAŤ A ŽIŤ SPOLOČNE

• Zapojenie našej školy do projektov

Ucit_spoznavat__konat_a_zit_spolocne.pdf

Vzdelávaním pedagogických pracovníkov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít:

Projekt je určený pre školy, ktoré vzdelávajú minimálne 20 % žiakov pochádzajúcich zo sociálne

nevýhodneného prostredia. Poskytovateľom je MPC Banská Bystrica a spolufinancovaný z Európskeho

sociálneho fondu. Je to celonárodný projekt, ktorého cieľom je zlepšiť vzdelanostnú úroveň žiakov

zo sociálne znevýhodneného prostredia a a žiakov MRK.

Špecifické ciele projektu:

a, Vzdelávanie pedagogických pracovníkov.

b, Podpora celodenného výchovnéhosystému a voľnočasových aktivít,/ záujmové útvary/.

c, Technická podpora projektu.

Škola z projektu získa 2 interaktívne systémy, didaktický balíček v hodnote 11 000 Eur podľa vlastného výberu

a dvoch asistentov pre žiakov na dva roky.

Praca_v_zaujmovych_utvaroch_MRK.pdf

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

Názov projektu : Inovácia edukačného procesu

Kód Výzvy : OPV-2011/1.1/06-SORO

Miesto realizácie projektu: Základná škola s materskou školou Senohrad

Operačný program : Vzdelávanie

Spolufinancovaný fondom : Európsky sociálny fond

Prioritná os : 1 Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy

Opatrenie :     1.1 Premena tradičnej školy na modernú

Doba trvania projektu:           06/2012 – 04/2014

Schválený rozpočet: 175 689,38 Eur, spoluúčasť školy je 5 %

Strategický cieľ projektu: Skvalitnenie vzdelávacieho procesu, inovácia a implementácia učebných materiálov a interaktívnych

metód vyučovania a zvýšenie kompetencií pedagógov a žiakov je pre ich ďalšie uplatnenie sa na trhu práce.

Špecifické ciele projektu:

1.

Inovovať obsah a metódy, skvalitniť výstupy vzdelávania  pre potreby trhu práce vo vedomostnej spoločnosti.

1.1

Inovácia učebných textov, materiálov  k podpore čitateľskej gramotnosti v primárnom vzdelávaní

1.2

Inovácia  učebných textov, materiálov  k podpore čitateľskej gramotnosti v nižšom sekundárnom vzdelávaní

Inovácia v predmete anglický jazyk

Inovácia v predmete nemecký jazyk

2.

Zabezpečiť prípravu a ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov na získanie a rozvoj kompetencií potrebných na premenu tradičnej školy na modernú.

2.1

Zvyšovanie kompetencií učiteľov v oblasti rozvoja čitateľskej gramotnosti žiaka ZŠ

MS Office v edukačnom procese učiteľa.

Interaktívna tabuľa v edukačnom procese učiteľa

Projekt  „Inovácia edukačného procesu“

Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy má priniesť skvalitnenie vzdelávania.  V našej škole realizujeme projekt  spolufinancovaný EÚ „Inovácia edukačného procesu“. Hlavným cieľom projektu je skvalitnenie vzdelávacieho procesu, inovácia a implementácia učebných materiálov a interaktívnych metód výučby a zvýšenie kompetencií pedagógov a žiakov.

Prvým špecifickým cieľom projektu je inovácia učebných textov, materiálov  k podpore čitateľskej gramotnosti v primárnom a v nižšom sekundárnom vzdelávaní,   inovácia v predmete anglický a nemecký jazyk. Tento špecifický cieľ sa realizuje až do decembra 2013.

V súčasnom období sa implementuje aj druhý špecifický cieľ projektu - zabezpečiť prípravu a ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov na získanie a rozvoj kompetencií potrebných na premenu tradičnej školy na modernú. Aktivity sa zúčastňuje 12 učiteľov, ktorí priebežne absolvujú akreditované vzdelávanie:

-          Rozvoj čitateľskej gramotnosti  v primárnom a nižšom sekundárnom vzdelávaní

-          Interaktívna tabuľa v edukačnom procese

-          Microsoft Office 2007 v edukačnom procese základných a stredných škôl

Po absolvovaní vzdelávania získajú učitelia kompetencie:.

-          potrebné na riadenie vyučovacieho procesu, v ktorom sa má rozvíjať čitateľská gramotnosť žiakov podľa požiadaviek nového vzdelávacieho štandardu

-          na výkon pedagogickej činnosti v oblasti: softvérových možností práce s interaktívnou tabuľou,  obsahových a didaktických zásad prípravy vyučovacej hodiny s využitím interaktívnych postupov, praktických zručností pri ovládaní interaktívnej tabule a softvéru.

-          v oblasti moderných IKT a ich efektívnom využívaní vo vzdelávacom procese.

Po ukončení procesu vzdelávania pedagogických zamestnancov budú vytvorené podmienky na  zavedenie moderných foriem vzdelávania do praxe, a tým aj zvýšenie úrovne vyučovacieho procesu žiakov v našej škole.