• Materská škola

•

Materská škola je dvojtriedna, poskytuje celodennú starostlivosť vo veku od dvoch do šiestich rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu. Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch od 6.30 h.- do 16.00 h.

Zástupca RŠ pre MŠ:   Mgr. Diana Cződörová
          Triedna učiteľka triedy mladších detí:   Katarína Dolinská
          Triedna učiteľka triedy starších detí:   Alena Korčoková
          Prevádzkové zamestnankyne:   Judita Slúková

Od 1. 08. 2008 sme sa stali spoločným subjektom ZŠ s MŠ Senohrad. Naša MŠ je zameraná na uplatňovanie kvalitnej predškolskej výchovy, uplatňovania humanistických myšlienok. Rozvíjame partnerský vzťah učiteľ – dieťa, rešpektujeme potreby, záujmy a individuálnu osobnosť každého dieťaťa. Snažíme sa rozvíjať fyzickú, psychickú a sociálno - emocionálnu stránku rozvoja osobnosti, rešpektovať jeho práva, vytvárať základy osobnej zodpovednosti. Najzákladnejšia činnosť dieťaťa v MŠ je hra, cez ktorú rozvíjame fantáziu, tvorivosť, rozumové procesy, pamäť, reč a city. Podporujeme rozvoj komunikačných schopností, pripravujeme deti predškolského veku na vstup do základnej školy.